Bursa Vakıflar’dan 222 milyon liralık kat karşılığı arsa ihalesi

kat karşılığı ihale

Bursa Vakıflar’dan 222 milyon liralık kat karşılığı arsa ihalesi…

Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü Nilüfer İlçesi Fethiye Mahallesinde 51 bin 105,49 metrekarelik arsayı 222 milyon 86 bin 400 liralık muhammen bedel ve kapalı teklif usulüyle kat karşılığı inşaat yapımı ihalesine çıkardı.

Bölge Müdürlüğünün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, iş, Abdunnebioğulları Yusuf ve Mahmut Mazbut Vakfına ait ve Vakıflar Genel Müdürlüğünce yönetilen taşınmazın kat karşılığı yapımı işi, mülkiyeti Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’ye (TEDAŞ) ait 96 metrekarelik taşınmaz için gerekli izin ve muvafakatin yüklenici tarafından alınması, sözleşme dışında kalacak idarece ayrıca değerlendirilecek ortaöğretim tesis alanı olarak belirlenen alanın “özel eğitim alanı” olarak ve diğer bölümlerin ihalede öngörülen emsal tutarında tadil edilmesi işini de içeriyor. İmar planı tadilatı gerçekleştirme bedeli olan 1 milyon 149 bin 873,52 lira nakit veya teminat mektubu şeklinde alınacak.

Kat karşılığı yüzde 43 olan, 6 milyon 662 bin 592 lira geçici teminat alınacak proje 6 yıl içinde tamamlanacak.

İhale, 30 Haziran 2020 tarihinde saat: 14.00’de Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü hizmet binası Toplantı Salonunda toplanacak olan ihale komisyonu huzurunda yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!